Syng dig glad med koret i Skødstrup Sognegård

dato

Er du i 2. klasse eller derover og elsker at synge? Så har du nu muligheden for at blive en del af et kor, der ikke kun tilbyder sjov og fællesskab, men også belønner dig med korløn for din deltagelse. Kom til Skødstrup Sognegård onsdag den 14. og 21. maj 2025 kl. 15:30 og oplev glæden ved at synge sammen.

Skødstrup Sognegård åbner dørene for alle sangglade børn, der går i 2. klasse eller derover, til en unik koroplevelse. Koret, ledet af organist Torben Holm Christensen, tilbyder ikke kun en platform for musikalsk udfoldelse, men også et sted for nye venskaber og godt kammeratskab.

Få korløn og syng til gudstjenester

Som deltager i koret får du korløn for fremmøde om onsdagen, og når du synger til gudstjenester i kirken. Det er en fantastisk måde at kombinere din passion for sang med en lille økonomisk belønning.

Torben Holm Christensen står klar til at give yderligere oplysninger til interesserede. Så hvis du er nysgerrig og har lyst til at prøve kræfter med korsang, er du mere end velkommen til at komme forbi og synge med.

Praktisk information

Datoer: Onsdag den 14. maj 2025 og onsdag den 21. maj 2025
Tid: Kl. 15:30
Sted: Skødstrup Sognegård, Kirkepladsen 2, 8541 Skødstrup
Målgruppe: Alle fra 2. klasse og opefter
Entré: Ikke oplyst
Kontakt: Torben Holm Christensen for yderligere oplysninger



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut